دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, 18 مارس 2020 / ساعت 11:52:31
  • شناسه خبر: 5829

سد سیمینه زنده می شود!

کانال اطلاع رسانی حاج انور حبیب زاده منتخب مردم بوکان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از پیگیری این نماینده در خصوص آغاز بکار مجدد عملیات احداث سد سیمینه و تکمیل سد خراسانه در این شهرستان به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات مردم بوکان خبر داده است. بر اساس این خب حاج انور […]

کانال اطلاع رسانی حاج انور حبیب زاده منتخب مردم بوکان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از پیگیری این نماینده در خصوص آغاز بکار مجدد عملیات احداث سد سیمینه و تکمیل سد خراسانه در این شهرستان به عنوان یکی از اصلی ترین مطالبات مردم بوکان خبر داده است.


بر اساس این خب حاج انور حبیب زاده در دیدار با اتابک جعفری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی مکاتبه و پیگیری برای از سر گیری ساخت سد سیمینه رود، اختصاص بخشی از آب سد شهیدکاظمی به منظور استفاده کشاورزان در دشت رحیم خان و دشت فیض الله بیگی و تکمیل زهکشی سد خراسانه جهت مصارف کشاورزی در زمینهای پایین دست را به عنوان بخشی از خواسته مردم این شهرستان مطرح و خواستار تحقق آنها شده است.
عملیات احداث سد سیمینه با گذشت حدود شش دهه از آغاز مطالعات آن در سال ۸۵ و همزمان با پایان دوران نمایندگی حاج انور حبیب زاده در دوره هفتم مجلس آغاز شد، آغازی که با روی کار آمدن قسیم عثمانی خیلی زود به پایان رسید و عملا از سال ۹۲ و بنا به تصمیم ستاد احیای دریاچه ارومیه متوقف و از دستور کار دولت خارج شده است.
عثمانی بارها از پیگیری هایش برای آغاز بکار عملیات اجرای پر این سد و تداوم ساخت آن به صورت چراغ خاموش خبر داد؛ ادعایی که طی ۱۲ سال نمایندگی وی هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت.

انتهای پیام/گفتگو