شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: یکشنبه, 24 می 2020 / ساعت 05:50:15
  • شناسه خبر: 6033

از حمایت تا شکایت

مدتی است هجمه‌های نماینده مهاباد به دولت به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. جلال محمود‌زاده که با آغاز بکار مجلس یازدهم سومین دوره حضور خود در بهارستان را تجربه می کند؛ یکی از حامیان و مبلغان اصلی دولت در منطقه به شمار می رود. تا جایی که او با حضور چندین باره در ستاد […]

مدتی است هجمه‌های نماینده مهاباد به دولت به شکل قابل توجهی افزایش یافته است.

جلال محمود‌زاده که با آغاز بکار مجلس یازدهم سومین دوره حضور خود در بهارستان را تجربه می کند؛ یکی از حامیان و مبلغان اصلی دولت در منطقه به شمار می رود.

تا جایی که او با حضور چندین باره در ستاد انتخاباتی روحانی در شهرستان مهاباد به سخنرانی تبلیغاتی به نفع وی پرداخت.

طی روزهای گذشته کانال اطلاع رسانی نماینده مهاباد از شکایت او و جمعی دیگر از نمایندگان مجلس از دولت، بابت عدم اجرای قانون خبر داده است.

این اولین باری نیست که این عضو فراکسیون امید(حامیان دولت در مجلس) تلاش کرده حساب خود را از دولتی ها جدا کند.

جلال محمودزاده که ریاست اداره جهاد کشاورزی مهاباد در دوران احمدی نژاد را نیز در کارنامه دارد، رکورد دار تلاش برای استیضاح وزیر سابق جهاد کشاورزی است، تقلای چندین باره‌ای که با کناره‌گیری «حجتی» عملا در حد چند مصاحبه تبلیغاتی با رسانه ها باقی ماند.

تلاش برای طرح سئوال از رییس جمهور هم دوبار از سوی وی مطرح شد که هرگز رنگ واقعیت به خود نگرفت، اما از طریق تعدادی از رسانه های منطقه که نامشان در لیست سایت ها و کانالهای تلگرامی است که بارها از سوی این نماینده حمایت مالی شده اند، با آب و تاب فراوانی دنبال شد.

انتقاد محمودزاده از دولت بابت جوجه کشی‌های اخیر  و اتهام‌زنی وی به وزارت جهاد کشاورزی در ناتوانی تامین خوراک مرغداری های کشور؛ طرح سئوال های پی در پی از وزیر کشور و تذکر به وزیر امور خارجه در خصوص اتفاقات مربوط به کشورهای همسایه و دهها نطق و مصاحبه انتقادی و اعتراضی به عملکرد دولت را نیز باید به اعمال ضد دولتی محمودزاده اضافه کرد.

روحانی در خرداد ماه ۹۵ در میان انتقاد های جسته و گریخته مدیران و مسئولان استانی سفر چند ساعته ای به مهاباد داشت.

 سفری که علی رغم اینکه از سوی محمودزاده به عنوان  دستاورد خود معرفی شد، اما عدم همراهی وی با روحانی در جریان افتتاح پتروشیمی این شهرستان همه‌ی رشته های او در این‌باره را پنبه کرد.

هرچند بعدها خبر رسید که محمودزاده به دلیل جا نشدن در بالگرد حامل روحانی نتوانسته خود را به آیین افتتاح پتروشیمی به عنوان بزرگترین پروژه صنعتی استان آذربایجان غربی که در فاصله بیست کیلومتری مهاباد قرار دارد، برساند!

همراهی محمودزاده با لوایح جنجالی مورد تاکید دولت از جمله، برجام، fitf و ۲۰۳۰، تمجید دهها باره‌ی این نماینده از کارنامه دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف را نیز باید به گفتارهای متناقض با رفتار محمودزاده اضافه کرد.

به نظر می رسد تغییر ترکیب مجلس از حامیان دولت به متنقدان آن، علاوه بر پایان یکه تازی های اندک طرفداران روحانی در مجلس یازدهم، رقم خوردن روزهای سختی برای امیدی های پارلمان نشین را در پی داشته باشد.

شاید موضع گیری های متناقض و به اصطلاح یکی به نعل و یکی به میخ زدن های محمودزاده به منظور فاصله گیری از دولتی است که در انتخابات گذشته همچون بسیاری از حامیان آن با توسل به حربه‌ی رقیب هراسی موجب جذب حداکثری آرای مهابادی‌ها به سبد روحانی شده بود.

البته پیروزی شکننده و کسب حداقلی آرا در انتخابات مجلس یازدهم، شاهدی بر این واقعیت است که محمودزاده دیگر از آن پایگاه و جایگاه گذشته اش برخوردار نیست و با اتفاقاتی که در بحبوحه‌ی انتخابات اخیر رخ داد، به این باور رسیده که دیگر حنای مواضع و نطق های آغشته به محرک های قومی و مذهبی‌اش برای مردم مهاباد و منطقه رنگی ندارد.

مهمتر اینکه، خروارها وعده‌ی عمل نشده دولت در حوزه اقوام و مذاهب، عملا فرصت عرض اندام با کارت اصلاح طلبی را برای حضور بیشتر او در «بازی بزرگان» سلب کرده باشد.

با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که این رفتارهای متناقض نماینده مهاباد در سال پایانی عمر دولتی که خود از حامیان اتشین آن بوده تا کجا ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/گفتگو