چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 11 ژوئن 2020 / ساعت 17:28:44
  • شناسه خبر: 6077

والیبالیست مهابادی سکان هدایت یکی از پر افتخارترین تیم های اسلوونی را برعهده گرفت

  با اعلام سایت رسمی باشگاه «ای سی اچ» کشور اسلوونی، دکتر کریمی مربی بین‌المللی سطح دو والیبال، به عنوان جوانترین مربی تاریخ والیبال آذربایجان غربی در لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا و سکان هدایت این تیم لیگ برتری کشور اسلوونی را بر عهده خواهد گرفت. باشگاه «ACH VOLLEY» (اِی سی اِچ والی) اسلوونی در صفحه […]

 

با اعلام سایت رسمی باشگاه «ای سی اچ» کشور اسلوونی، دکتر کریمی مربی بین‌المللی سطح دو والیبال، به عنوان جوانترین مربی تاریخ والیبال آذربایجان غربی در لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا و سکان هدایت این تیم لیگ برتری کشور اسلوونی را بر عهده خواهد گرفت.

باشگاه «ACH VOLLEY» (اِی سی اِچ والی) اسلوونی در صفحه رسمی اینستاگرم خود، ضمن اعلام خبر اضافه شدن آکو کریمی به عنوان مربی این تیم به این مربی جوان ایرانی خوش آمد گفت.

آکو کریمی مربی جوان و بین‌المللی والیبال مهاباد، به عنوان جوانترین مربی تاریخ والیبال کشورمان و اولین مربی کورد زبان والیبال جهان، در لیگ قهرمانان باشگاه‌های اروپا و لیگ برتر یک کشور اروپایی هدایت
پرافتخارترین تیم باشگاهی اسلوونی که هفده دوره قهرمانی لیگ برتر و دوازده دوره جام حذفی این کشور را در کارنامه دارد را برعهده خواهد گرفت.

این تیم به تازگی «امیر حسین توخته»، سرعتی زن جوان و ملی پوش ارومیه‌ای تیم ملی والیبال کشورمان را نیز به خدمت گرفته است که با این حساب در فصل اتی شاگرد «آکو کریمی» خواهد بود.

کریمی که خود یکی از معدود لژیونرهای والیبالیست کشورمان است؛ در حوزه مربیگری به عنوان نفر اول کلاس‌های مربیگری بین‌المللی سطح ۱ و سطح ۲ در اروپا و جوان‌ترین مربی کشور دارای بالاترین مدرک مربیگری جهان را داراست.
وی قهرمانی سوپر لیگ زیر ۱۴ سال کشور اسلوونی با تیم پایتخت‌نشین لیوبلیانا‌والی درسال ۲۰۱۹ میلادی را به پست آورده و قهرمانی مسابقات والیبال زیر ۲۳ سال (امید) تهران در سال ۱۳۹۶ نیز یکی دیگر از دستاورد های ارزشمند دوران مربیگری اوست.
همچنین نایب قهرمانی مسابقات ارتش‌های شمالغرب کشور در سال ۱۳۹۴ و کسب عنوان جوان‌ترین رئیس کمیته مربیان هیأت والیبال مهاباد نیز از جمله افتخارات این جوان با انگیزه و توانمند شهرمان است.

افتخار آفرینی های این ورزشکار مهابادی تنها به خوزه مربیگری محدود نبوده و او در بخش داوری نیز به عنوان داور ملی و کاندیدای داوری بین‌المللی:
– حضور در گروه داوری دو دوره لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۵ – ۲۰۱۶
– حضور در گروه داوری فینال مسابقات آسیایی ۲۰۱۵
– حضور در گروه داوری فینال تور جهانی والیبال ساحلی ۲۰۱۸
– حضور در گروه داوری لیگ قهرمانان باشگاههای اروپا ۲۰۱۹
– حضور در گروه داوری چلنج کاپ قهرمانی اروپا ۲۰۱۹
– حضور در گروه داوری فینال لیگ برتر والیبال کشور اسلوونی ۲۰۱۹
– حضور در فینال و رده‌بندی دو دوره لیگ برتر والیبال ایران
– حضور در تمامی لیگ‌های کشور اسلوونی به عنوان داور
– حضور در مسابقات والیبال ساحلی قهرمانی کشور
– حضور در مسابقات قهرمانی استان آ.غ را در کارنامه دارد.

علاوه بر اینها وی اولین لژیونر تاریخ والیبال مهاباد در اروپا به مدت ۳ سال از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ بوده و مقام چهارم لیگ زیرگروه دسته۱ باشگاههای کشور به همراه تیم شهرداری مهاباد در سال ۱۳۹۴ را کسب کرده است.
دکتر کریمی حضور در لیگ زیر گروه دسته ۱ باشگاههای کشور به همراه تیم والیبال میلاد مهاباد در سال ۱۳۸۶ را نیز در کارنامه دارد و در لیگ‌برتر جوانان کشور به همراه تیم شهرداری تبریز و قهرمانی مسابقات امیدهای استان آذربایجان غربی به همراه تیم مهاباد در سال ۱۳۸۸ همچنین مقام سوم جوانان استان آذربایجان غربی به همراه تیم مهاباد در سال ۱۳۸۸ و مقام قهرمانی دانشجویان منطقه ۲ کشور به همراه تیم تبریز در سالهای ۱۳۸۸ – ۱۳۹۱ و حضور در دو دوره مسابقات کشوری دانشجویان کشور، قهرمانی مسابقات دانشجویان اروپای مرکزی به همراه تیم دانشگاه لیوبلیانا و قهرمانی استان کردستان به همراه تیم منتخب سنندج در سال ۱۳۹۲ را نیز در کارنامه افتخارات خود به ثبت رسانده است.

انتهای پیام/گفتگو