چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: چهارشنبه, 1 جولای 2020 / ساعت 13:30:56
  • شناسه خبر: 6195

در انتظار تحقق وعده ها

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفند ماه گذشته با کاهش میزان مشارکت کنندگان نسبت به دوره قبل در استان آذربایجان غربی نیز برگزار شد. برخلاف ادوار گذشته از استان آذربایجان غربی تنها سه نماینده کرد به مجلس شورای اسلامی راه یافتند. جلال محمودزاده با حدود ۲۰ هزار رای به عنوان نماینده مردم مهاباد که […]

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اسفند ماه گذشته با کاهش میزان مشارکت کنندگان نسبت به دوره قبل در استان آذربایجان غربی نیز برگزار شد.
برخلاف ادوار گذشته از استان آذربایجان غربی تنها سه نماینده کرد به مجلس شورای اسلامی راه یافتند.
جلال محمودزاده با حدود ۲۰ هزار رای به عنوان نماینده مردم مهاباد که سومین دوره نمایندگی اش را تجربه می کند در میان نمایندگان کرد آذربایجان غربی در مجلس یازدهم قرار گرفت، همچنین حاج انور حبیب زاده با اخذ ۲۷ هزار رای از مردم بوکان، پس از  سه دوره وقفه توانست برای سومین بار راهی بهارستان شود.
کمال حسین پور نیز با کسب قریب به ۳۷ هزار رای از حوزه انتخابیه سردشت و پیرانشهر وکیلی جوان و تازه کار است که برای اولین دوره است که راهی مجلس می شود.
مهندس محمودزاده با توجه به تجربه ای که دارد به عنوان نایب رئیس کمیسیون کشاورزی انتخاب شده، حاج انور حبیب زاده نیز به عنوان دبیر اول کمیسیون اقتصادی و کمال حسین پور به عضویت در کمیسیون عمران مجلس در آمده است.
‌این نمایندگان با شعار های فراوان و وعده های پر طمطراق  بسیار، توانسته اند آرای مردم را به صندوق رای خود سوق دهند، وعده هایی که مردم در شرایط سخت معیشتی امروز به دنبال تحقق هرچه سریعتر آنها هستند.
‌محمودزاده از گسیل اعتبارات استانی و کشوری به مهاباد خبر داده و از تکمیل پروژه هایی چون بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی، آزادراه مهاباد به ارومیه و تکمیل دوبانده کردن جاده مهاباد به میاندوآب،گازرسانی به روستاهای تابعه شهرستان که از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و پیگیری آبرسانی به روستاهای بالادست سد م ابغد که با بحران اب شذب دست و پنجه نرمی کنند و همچنین توسعه زیرساخت های کشاورزی، ایجاد واحدهای صنعتی جدید و پیگیری برای راه اندازی شهرک پائین دستی پتروشیمی و اخذ مجوز منطقه ویژه اقتصادی مهاباد از وعده های نماینده مهاباد به شمار می روند.
‌ حاج انور حبیب زاده نیز از تحول مدیریتی در سطح شهرستان خبر داده بود، به گفته شهروندان بوکان این نماینده در بحبوحه انتخابات قول داده که از نیروهای متخصص و کارآمد بومی بهره بگیرد، کنارگذر بوکان را به ثمر برساند و سد سیمینه را زنده کند.
حبیب زاده در خصوص اشتغال جوانان بوکان که رکورددار بیکاری در بین شهرستان های استان است نیز وعده‌های زیادی داده و جوانان چشم به راه تحقق بشارت های کارآفرینانه‌ی وی هستند.
کمال حسین پور به واسطه این که اولین دوره حضورش در مجلس را تجربه می کند، با انرژی مضاعفی وارد میدان شده و شهروندان پیرانشهری می‌گویند: نماینده‌شان وعده داده حتی حقوق دریافتی از مجلس را هم بین تشکل های خیریه‌ی شهرستان توزیع کند.
طرح تعریض و دوبانده کردن جاده پیرانشهر به نقده که به قربانگاه شهروندان پیرانشهری تبدیل شده را پیگیری و پس از اخذ مجوزات لازم در سریعترین موعد ممکن جهت اجرا به پیمانکاری قدر واگذار نماید.
از آن جایی که دو شهرستان سردشت و پیرانشهر هر دو مرزی و دارای گذرگاههای رسمی و کولبری هستند، حسین زاده وعده داده پیگیر مصائب مشقت بار کولبران و بهره گیری هرچه بیشتر مرزنشینان از مزایای مرز را در دستور کار قرار دهد و توسعه زیرساخت های بهداشتی، عمرانی، خدماتی و آموزشی و… نیز از خروارها وعده این نماینده جوان محسوب میشوند.

از تغییرات مدیریتی پسا انتخاباتی در حوزه های انتخاباتی مهاباد،بوکان، پیرانشهر و سردشت هم خبر رسیده که گویا جلال محمودزاده از شرایط فعلی مدیریتی در سطح شهرستان مهاباد رضایت دارد، گهگداری خبر تغییرات مدیریتی در سطح این شهرستان در رسانه‌های محلی منتشر می شود، اما هر بار با به میان آمدن مسایل مربوط به بحران کرونا و دلایل ریز و درشت دیگر، به فراموشی سپرده می شوند.
اما در بوکان و پیرانشهر و سردشت ظاهراً وضعیت به گونه‌ی دیگری است، نماینده بوکان از نظارت سفت و سخت بر عملکرد مدیران این شهرستان خبر داده و گفته عملکردشان را هر سه ماه یکبار مورد ارزیابی قرار میدهد و مدیرانی که کارکرد شان با انتظارات همخوانی نداشته باشد را کنار خواهد زد.
حسین پور هم در جمع مدیران این شهرستان گفته: مدیرانی که به خواب رفته اند باید خداحافظی کنند.
هرچند مدت زمان اندکی از آغاز دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی نگذشته و نمی توان ارزیابی خوبی از عملکرد نمایندگان کرد آذربایجان غربی داشته باشیم، اما به عنوان رسانه ای مستقل و کنشگر با رصد عملکرد و گفته های وکلای مردم در بهارستان میزان تحقق وعده های آنان را در دستور کار قرار می دهیم.

انتهای پیام/گفتگو