دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 3 جولای 2020 / ساعت 16:09:21
  • شناسه خبر: 6226

انحلال دانشکده پرستاری بوکان صحت ندارد

طی روزهای گذشته برخی رسانه های شهرستان بوکان با استناد به نامه‌ای که از وزارت بهداشت به دانشکده پرستاری بوکان ابلاغ شده اعلام کردند که این دانشگاه در آستانه انحلال قرار دارد. اما پیگیری های مکریان از منابع موثق خلاف این موضوع را ثابت کرده و روشن شد که این نامه به دلیل شرایط فعلی […]

طی روزهای گذشته برخی رسانه های شهرستان بوکان با استناد به نامه‌ای که از وزارت بهداشت به دانشکده پرستاری بوکان ابلاغ شده اعلام کردند که این دانشگاه در آستانه انحلال قرار دارد.

اما پیگیری های مکریان از منابع موثق خلاف این موضوع را ثابت کرده و روشن شد که این نامه به دلیل شرایط فعلی کشور و بنا بر تصمیم شورای گسترش وزارت بهداشت به تعدادی از شهرستان های استان آذربایجان غربی ابلاغ شده که طی آن از شهرستانهای دارای دانشکده و مجتمع عالی سلامت درخواست شده نسبت به اعلام وضعیت خود در خصوص جذب دانشجو در ترم های آینده اقدام نمایند.

خبرنگار مکریان در گفتگو با مدیران تعدادی از شبکه های بهداشت و درمان شهرستان های جنوب استان آذربایجان غربی دریافت که نامه مذکور تنها برای مدیریت شرایط فعلی ابلاغ شده و طرح موضوع انحلال دانشکده های پرستاری در شهرهای استان آذربایجان غربی از جمله شهرستان بوکان موضوعیت ندارد.
با این حال یکی از رسانه های بوکان با انتشار یادداشتی از فراری داده شدن دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشکده پرستاری بوکان خبر داده بود که در همین باره مسئولان دانشکده پرستاری این شهرستان در گفت و گو با مکریان ضمن تکذیب این موضوع اعلام کردند که دو نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه یکی تحت عنوان سرباز هیئت علمی و در مدت زمان انجام خدمت سربازی در شهرستان مشغول به فعالیت بوده و دیگری نیز در قالب طرح اعضای هیئت علمی در دانشکده پرستاری بوکان جذب شده اند که هردو پس از پایان تعهد به استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و تبریز در آمده اند.

خبرنگار مکریان در ارتباط تلفنی با «اسماعیل مقصودی» یکی اعضای سابق هیئت علمی دانشکده پرستاری بوکان با وی گفتگوی کوتاهی ترتیب داد.
‌ مقصودی که دانشجویی دکترای پرستاری در دانشکده تربیت مدرس و عضو هیات علمی دانشکده علوم پزشکی مراغه است در خصوص اعای یکی از رسانه های بوکان درباره فراری داده شدن وی و دیگر عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری این شهرستان گفت: این مسأله به هیچ عنوان صحت ندارد و متاسفانه نمی دانم انتشار این دست اخبار چه منافعی را در پی دارد.

‌وی در خصوص نحوه جذب و چرایی قطع ارتباط با دانشکده پرستاری بوکان نیز گفت: بنده طی سال های ۹۳ تا ۹۶ در قالب طرح اعضای هیات علمی در دانشکده پرستاری بوکان در حال فعالیت بودم که پس از پایان طرح و با فراخوان دانشکده علوم پزشکی تبریز  به استخدام رسمی این دانشکده درآمدم.

‌ «مقصودی» در خصوص وضعیت دیگر عضو هیئت علمی دانشگاه نیز گفت: آقای «زارعی» ۴ سال به عنوان سرباز هیات علمی در دانشکده بوکان فعالیت داشتند که پس از آن نیز با مساعدت مدیران شبکه بهداشت ۱۸ ماه فعالیت ایشان در بوکان تمدید شد و با پایان این مهلت به دلیل ممانعت قانونی ایشان نیز به استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در آمده و هم اکنون در شهرستان سنقر در حال فعالیت هستند.

‌وی از مسئولین شهرستان درخواست کرد نسبت به تکمیل تجهیز دانشکده بوکان اهتمام ویژه داشته باشند زیرا دانشکده پرستاری یکی از بزرگترین ظرفیت های شهرستان به شمار می رود که با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی متخصص و زبده در سطح شهرستان می طلبد؛ همه مسئولین برای حفظ و ارتقاء آن تلاش کنند.

بر اساس پیگیریهای مکریان انتظار می رود به دلیل وضعیتفوضعیت و تمرکز بر مدیریت شرایط کرونایی و تصمیم شورای گسترش وزارت بهداشت، دانشکده های پرستاری در شهرستانهای بوکان،مهاباد، میاندوآب، نقده و سلماس طی ترم یا حداکثر یک سال آینده دانشجوی جدیدی را پذیرش ننمایند.

انتهای پیام/گفتگو