دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: شنبه, 18 جولای 2020 / ساعت 11:09:59
  • شناسه خبر: 6280

ورود فاضلاب به رودخانه مهاباد صحت ندارد

طی روزهای گذشته برخی از رسانه‌ های مهاباد با انتشار تصاویر مدعی ورود فاضلاب به رودخانه این شهر شده اند. خبرنگار موکریان در این باره به سراغ مسئولین امر رفته و صحت ماجرا را جویا شده است. جهین، مدیر امور آب مهاباد در گفت‌وگو با مکریان ضمن اعلام این موضوع که هیچ گزارشی مبنی بر […]

طی روزهای گذشته برخی از رسانه‌ های مهاباد با انتشار تصاویر مدعی ورود فاضلاب به رودخانه این شهر شده اند.

خبرنگار موکریان در این باره به سراغ مسئولین امر رفته و صحت ماجرا را جویا شده است.
جهین، مدیر امور آب مهاباد در گفت‌وگو با مکریان ضمن اعلام این موضوع که هیچ گزارشی مبنی بر ورود فاضلاب به رودخانه مهاباد وجود ندارد گفت: در محدوده شهر حفاظت و نگهداری از رودخانه و هدایت آبهای سطحی از جمله وظایف شهرداری است، اما مدیریت فاضلاب و ممانعت از ورود آن به رودخانه برعهده آب و فاضلاب شهری است و عملا این مساله در حوزه اختیارات امور آب شهرستان نمی باشد.
در همین باره نالوسی، مدیر اب و فاضلاب شهری و روستایی مهاباد نیز گفت: بنده هم تصاویر منتشر شده را دیدم اما بر اساس اطلاعات موجود به دلیل وجود شبکه فاضلاب شهری و انتقال آن به تصفیه خانه، هیچگونه فاضلابی در سطح شهر وارد رودخانه مهاباد نمی شود و گمان میرود تصاویر منتشر شده مربوط به ورود آب های سطحی بوده باشد.

وی در این باره افزود: ای کاش رسانه هایی که این تصاویر را منتشر کرده اند و مدعی ورود فاضلاب به رودخانه شده اند در کنار این عکس ها محل آنها را نیز ذکر میکردند که همکاران ما به آنجا اعزام و موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
نالوسی با بیان اینکه از اسفند ماه سال گذشته که مسئولیت مدیریت آب و فاضلاب شهری و روستایی شهرستان را بر عهده گرفته هیچ گزارشی از ورود فاضلاب به رودخانه از سوی دستگاه‌های ذیربط و شهروندان به این مدیریت واصل نشده خاطر نشان کرد قطعا در صورت صحت این اخبار موضوع در در دستور کار قرار خواهد گرفت و شهروندان گرانقدر تقاضا میشود اتفاقات از این دست را به این مدیریت اطلاع دهند.
آخرین مسئولی که خبرنگار مکریان در این باره با وی تماس حاصل کرد شهردار مهاباد بود.
فاتح که انتقادات صورت گرفته در فضای مجازی خطاب به وی منتشر شده، با بیان اینکه جلوگیری از ورود فاضلاب و مدیریت آن در حوزه اختیارات شهرداری نیست، گفت: شهرداری به صورت متناوب و هر چند ماه یکبار اقدام به پاکسازی حاشیه رودخانه این شهر میکند و اواخر سال گذشته نیز پس از حدود یک دهه، لایروبی بخش های مختلف رودخانه انجام گرفته که نشان از تعهد شهرداری به نگهداری و پاکسازی رودخانه جاری در این شهر دارد.

وی از شهروندان درخواست کرد نسبت به محافظت و نگهداری از این جاذبه و سرمایه طبیعی ارزشمند کوشا باشند.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

گفتگو