چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: جمعه, 14 آگوست 2020 / ساعت 15:57:29
  • شناسه خبر: 6341

بگومگوی دو خبرنگار، مراسم تجلیل از اصحاب رسانه بوکان را به حاشیه برد!

  به گزارش مکریان پیش از ظهر روز پنج شنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۹ با چند روز تاخیر به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه شهرستان بوکان در فرمانداری این شهرستان تقدیر به عمل آمد. در ابتدای این مراسم که در سالن جلسات این اداره برگزار شده بود تعدادی از اصحاب رسانه شهرستان به بیان […]

 

به گزارش مکریان پیش از ظهر روز پنج شنبه ۲۳ مرداد ماه ۹۹ با چند روز تاخیر به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه شهرستان بوکان در فرمانداری این شهرستان تقدیر به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم که در سالن جلسات این اداره برگزار شده بود تعدادی از اصحاب رسانه شهرستان به بیان نقطه نظرات خود در خصوص مشکلات و نیازمندیهای صنفی و معیشتی خبرنگاران و همچنین انتقاد از بعضی رویه‌های غلط در سطح شهرستان پرداختند.

منوچهر جهانی یکی از روزنامه نگاران با سابقه شهرستان که در بسیاری از رسانه های معتبر کشوری هم قلم زده از خط قرمزهای خودساخته و نگاههای سلیقه ای به حوزه فرهنگ در شهرستان گلایه کرد و خواستار توجه هرچه بیشتر به فعالیت های فرهنگی در بوکان شد.

وی با بیان برخی از مطالبات صنفی اصحاب رسانه از بی پاسخ ماندن این مطالبات انتقاد کرد.

حامد قدرتی یکی دیگر از اصحاب رسانه بوکان بود نیز زبان به انتقاد گشود و از فعالان رسانه ای شهرستان خواست در تدارک ایجاد یک تشکل صنفی باشند.

رسول گلباخی روزنامه نگار و مدرس سواد رسانه ای نیز ضمن تبریک روز خبرنگار به هم صنفان خود، از عقیم ماندن شعارهای انتخاباتی دولت در خدمت رسانی به اصحاب رسانه انتقاد کرد و با استقبال از تغییرات مدیریتی در سطح شهرستان علی الخصوص در حوزه نمایندگی مجلس، ابراز امیدواری کرد که با تغییرات پیش آمده شاهد تحول در خدمت رسانی به مردم و توسعه هرچه بیشتر شهرستان باشیم.

وی با اشاره به بدعت خبرنگار پروری طی چندسال اخیر در بوکان، تاکید کرد که تقسیم بندی اصحاب رسانه به خودی و غیر خودی پایان یابد.

مدیر مسئول پایگاه خبری مکریان با انتقاد از صاحبان رسانه های بوکان از آنان درخواست کرد که رقابت برای انتشار اخبار بد را پایان دهند و گاهی هم اتفاقات خوب و شایان انتشار شهرستان را منعکس کنند.

گلباخی به مشکلات صنفی خبرنگاران اشاره کرد و گفت: متاسفانه طی سالهای اخیر به این یقین رسیده ایم که هیچ اراده ای برای پایان دادن به مصایب معیشتی و صنفی خبرنگاران وجود ندارد.

وی از اصحاب رسانه بوکان خواست فارغ از سیاست گذاری و خط مشی های رسانه ای خود در مطالبه نیازهای معیشتی و صنفی خود همگرایی داشته باشند.

رسول گلباخی از دستگاههای صاحب نظر و دارای اختیار نیز درخواست کرد به بلاتکلیفی مدیریتی در سطح شهرستان پایان دهند و هرچه سریعتر تکلیف فرمانداری این شهرستان را که حدود ۱۷ ماه است به صورت سرپرستی اداره می شود را روشن کنند.

لقمان خسروپور سرپرست فرمانداری بوکان نیز از اصحاب رسانه خواست از حاشیه نگاری و اشاعه حواشی بپرهیزند و هم گرایی و وحدت را در جامعه ترویج دهند.

این جلسه با بگو مگو و اتهام زنی دو تن از خبرنگاران به یکدیگر حاشیه ساز شد که با خروج یکی از این افراد موضوع خاتمه یافت.

در پایان این مراسم از اصحاب رسانه شهرستان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

گفتگو