دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 17 آگوست 2020 / ساعت 16:59:57
  • شناسه خبر: 6354

کلنگ پایانه جامع و جدید بوکان در هفته دولت امسال بر زمین کوبیده خواهد شد

به گزارش مکریان؛ روابط عمومی شهرداری بوکان با انتشار تصاویر کامپیوتری از ساختمان ترمینال جدید این شهر از کلنگ زنی آن در هفته دولت امسال خبر داده است. بنا بر این ادعا، کلنگ احداث پایانه جامع مسافربری در بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی بوکان به مساحت ۳ هکتار و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد […]

به گزارش مکریان؛ روابط عمومی شهرداری بوکان با انتشار تصاویر کامپیوتری از ساختمان ترمینال جدید این شهر از کلنگ زنی آن در هفته دولت امسال خبر داده است.

بنا بر این ادعا، کلنگ احداث پایانه جامع مسافربری در بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی بوکان به مساحت ۳ هکتار و با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان بر زمین زده خواهد شد.

بوکان پیش از این و در سال ۹۰ نیز صاحب ترمینال جامعه شده بود ترمینالی که در آن زمان از آن به عنوان مهمترین پروژه شهرداری یاد می‌شد در دوره سوم شورای شهر با اعتباری بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومان در شمال این احداث شد.

این ترمینال بنا بر مکانیابی غلط و غیر کارشناسی، علی رغم صرف هزینه های هنگفت مالی، هرگز به مقصود سازندگان، که همان تجمیع ترمینالهای بین شهری بوکان بود نرسید و عملاً به ترمینال مینی بوسهای میاندوآب و مهاباد و اتوبوسهای تعدادی از تعاونی ها به ارومیه و تبریز و تهران تبدیل شد.

تا همچنان ترمینالهای سورای و مینی بوس سقز و شاهیندژ در دیگر مناطق شهر منفک بمانند.

باید منتظر ماند و دید که در شرایطی که هنوز کنارگذر بوکان نصفه نیمه به حال خود رها شده و از سرانجام آن جز چند وعده و نامه نگاری مسئولان هیچ خبری در دست نیست، ایجاد ترمینال جدید با هزینه ۷ میلیاردی ثمره‌‌ای برای شهروندان بوکانی خواهد داشت یا این ترمینال هم، همانند ترمینال قبلی به وسیله ای برای ترقی زمین های جاده سد که از قضا شهرداری مالکیت قسمت قابل توجهی از آنها را در اختیار دارد، تبدیل خواهد شد!

انتهای پیام/

 دیدگـاه ها

گفتگو