چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 27 آگوست 2020 / ساعت 09:15:21
  • شناسه خبر: 6371

بحران مدیریت در دانشگاه آزاد مهاباد

واحد دانشگاه آزاد مهاباد یکی از قطب های آموزش عالی منطقه به شمار می رود که طی سالهای اخیر با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و این روزها شرایط مطلوبی ندارد. این دانشگاه که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۵ آغاز کرده و روزهای پر نشاطی را سپری نموده، متاسفانه از دی […]

واحد دانشگاه آزاد مهاباد یکی از قطب های آموزش عالی منطقه به شمار می رود که طی سالهای اخیر با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم کرده و این روزها شرایط مطلوبی ندارد.
این دانشگاه که فعالیت خود را از سال ۱۳۶۵ آغاز کرده و روزهای پر نشاطی را سپری نموده، متاسفانه از دی ماه سال گذشته به دلیل تمایل مدیریت آن به شرکت در رقابت های انتخابات مجلس  بدون رییس اداره می شود و در این مدت این واحد دانشگاهی از راه دور توسط رییس استان و بعضاً با حضور یک روز در هفته ی مسئول دبیرخانه هیئت علمی استان به عنوان سرپرست موقت اداره شده است.
یکی از اساتید این دانشگاه در این باره به مکریان گفت: در این واحد دانشگاهی طی چندماه گذشته با مشکلات فراوانی مواجه شده که می توان به عدم پرداخت کامل حقوق و مزایای کارکنان و نیز حذف حق جذب از حقوق آنان اشاره کرد.
وی افزود: در اوایل ماه مردادماه امسال کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در مسجد دانشگاه، نمایندگانی را از بین خود جهت پی گیری مطالبات کارکنان انتخاب کردند که متاسفانه تا به امروز نه تنها مشکلات مزبور مرتفع نشده بلکه در نهایت ناباوری مسئولان استانی به جای حل مشکلات کارکنان، به دستور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان رییس اداره فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهاباد علی رغم شایستگی، به علت پیگیری مشکلات کارکنان و مجری گری برنامه مذکور، از مسئولیت خود برکنار کردند!

خبر دیگر اینکه به دستور دکتر محمود پوریوسف رییس استان، معاون مالی دانشگاه آزاد مهاباد برکنار و دکتر پله به جای ایشان منصوب شده است.
وی با بیان اینکه از مدتها پیش شایعاتی در خصوص تخلفات مالی برخی مدیران سابق این واحد دانشگاهی در محافل علمی و عمومی شهرستان و استان  مطرح بوده، افزود: نظر به اینکه هرگونه تخلف احتمالی با اطلاع ریاست وقت واحد و مدیران استانی صورت گرفته، گمان میرود برکناری معاون مالی دانشگاه را به نوعی سرپوش گذاشتن بر تخلفات گذشته بوده باشد.
با این اوصاف واحد دانشگاه اسلامی مهاباد که ادعا میشود ۲۵۰۰ دانشجو دارد، روزهای کم فروغ خود را سپری میکند و سهم خواهی های مدیریتی، مسئولان رده بالای شهرستانی نیز به نوبه خود بر مشکلات این دانشگاه افزوده است.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

گفتگو