دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: سه‌شنبه, 22 سپتامبر 2020 / ساعت 14:19:53
  • شناسه خبر: 6409

مهاباد آبستن تغییر!/ پس از شهردار احتمال تغییر فرماندار هم قوت گرفت

ساعاتی پیش خبر رسید که حکم انتصاب شهردار منتخب شورای منحل شده دور پنجم شهر مهاباد توسط استاندار باطل و کریم محمدنژاد یکی از کارمندان این مجموعه به عنوان سرپرست این شهرداری منصوب شد. در همین باره خبر رسیده فرماندار مهاباد نیز در آستانه بازنشستگی است و احتمالاً با توجه به عدم تمدید دوران خدمت […]

ساعاتی پیش خبر رسید که حکم انتصاب شهردار منتخب شورای منحل شده دور پنجم شهر مهاباد توسط استاندار باطل و کریم محمدنژاد یکی از کارمندان این مجموعه به عنوان سرپرست این شهرداری منصوب شد.
در همین باره خبر رسیده فرماندار مهاباد نیز در آستانه بازنشستگی است و احتمالاً با توجه به عدم تمدید دوران خدمت وی به زودی شاهد تغییر در پست فرمانداری این شهرستان نیز باشیم.
نماینده مهاباد در گفتگو با خبرنگار مکریان ضمن تایید این خبر گفت: تلاش ما برای ابقای آقای شجاعی است و تمایل داریم ایشان تا پایان عمر دولت به عنوان فرماندار شهرستان مهاباد به مردم خدمت کنند، اما باید منتظر تصمیم مسئولان ذیربط در استانداری و وزارت کشور باشیم که آیا با تمدید حضور ایشان با وجود بازنشستگی موافقت خواهند کرد و عملاً بازنشستگی ایشان  به تعویق خواهد افتاد یا نه.
محمودزاده در این باره افزود در هر صورت ما برای اینکه کارها مسکوت نماند گرینه ای را به استانداری معرفی کرده‌ایم که در صورت عدم موافقت و مانع قانونی برای ابقای فرماندار فعلی، ایشان به این سمت منصوب شوند.
بر اساس گزارشات رسیده مکریان، گزینه نماینده مهاباد برای تصدی پست فرمانداری «مجید پاتو» رئیس اداره منابع طبیعی این شهرستان است که از قضا او نیزشاهیندژی و از مدیران بسیار نزدیک به نماینده مهاباد محسوب می شود.
ایرادی که منتقدان به این تصمیم نماینده مهاباد وارد میکنند، وزارت کشوری نبودن پاتو است و آنها بر این باورند وی از تجربه و تخصص کافی برای اداره امورات دستگاهی چون فرمانداری در شهری با مختصات مهاباد برخوردار نیست.
هرچند خود شجاعی هم از نیروهای به اصطلاح وزارت کشوری نبوده اما پیش از تصدی پست فرمانداری حدود یک سال سمت معاونت سیاسی فرمانداری مهاباد را برعهده داشته است.
با این حال باید منتظر ماند و دید سکان هدایت فرمانداری این شهرستان در پایان عمر دولت دوازدهم که به انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای شهر مختوم می شود آن هم پس از حواشی پیش آمده برای اعضای شورای دور پنجم در مهاباد که که منجر به دستگیری و انحلال این شورا شد، در دستان شجاعی باقی خواهد ماند یا گزینه مطلوب محمودزاده لااقل به عنوان سرپرست این فرمانداری منصوب خواهد شد.

انتهای پیام/دیدگـاه ها

گفتگو