دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: دوشنبه, 12 اکتبر 2020 / ساعت 22:37:47
  • شناسه خبر: 6449

کلنگ زنی پارک بانوان بدون حضور و اطلاع زنان عضو در شورای اسلامی این شهر

  به گزارش مکریان؛ پیش از ظهر روز دوشنبه در مورخه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ رسانه‌های بوکان از کلنگ زنی آغاز به کار پارک بانوان در سطح این شهر خبر دادند. کلنگ زنی که در تصاویر منتشر شده هم از حضور کمرنگ بانوان در آیین شروع به کار احداث پارک ای مخصوص زنان بوکانی حکایت داشت. […]

 

به گزارش مکریان؛ پیش از ظهر روز دوشنبه در مورخه ۲۱ مهرماه ۱۳۹۹ رسانه‌های بوکان از کلنگ زنی آغاز به کار پارک بانوان در سطح این شهر خبر دادند.
کلنگ زنی که در تصاویر منتشر شده هم از حضور کمرنگ بانوان در آیین شروع به کار احداث پارک ای مخصوص زنان بوکانی حکایت داشت.

در همین باره ۲ عضو زن شورای اسلامی شهر بوکان با انتشار اطلاعیه ای از بی خبری و عدم اطلاع و مشارکت در طراحی و کلنگ زنی به چند و چون این پروژه خبر دادند.

خانم ها احمدی اقدم و تردست در اطلاعیه ای که از سوی تعدادی از رسانه های شهرستان بوکان انتشار یافته مدعی شده اند طراحی این پارک از سوی آقایان و بدون مشارکت بانوان انجام گرفته است و در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده: «قرار بود این مراسم در شهریورماه و با حضور دو بانوی عضو شورای اسلامی و دیگر مسئولین انجام گیرد اما به بهانه‌ی علاقمندی دیگر مسئولان برای حضور در این مراسم، دقیق در روز موعود برنامه کنسل شد و‌ در حالیکه تمام پیامهای ارسالی برای دعوت از مسئولین در ساعت ۸ شب و برای امروز ۹۹/۷/۲۱ و راس ساعت ۱۲ ظهر بوده‌است جناب شهردار ساعت ۱۲:۴۲ طی تماس تلفنی مارا به مشارکت دعوت نمودند و اعلام کردند که خود ایشان ساعت ۱۱:۳۰ به این مراسم دعوت شده‌اند!

در شگفتیم در حالیکه احداث پارک از وظایف شهرداری است، چطور آقای شهردار نیم ساعت قبل از شروع مراسم دعوت شده‌اند!
با این حساب متولی امر کدام نهاد و ارگان می‌باشد که این بی احترامی را در حق شهردار روا داشته است؟!

به هرحال، چون دو بانوی عضو شورای اسلامی برنامه‌ی خاصی برای این کلنگ زنی تدارک دیده بودیم و دعوت ما ۴۲ دقیقه بعداز شروع برنامه و طی تماس تلفنی انجام گرفت حضور خود را در این مراسم جایز ندانستیم».

این دو عضو زن شورای شهر بوکان دولتی ها را هم در این بی تقصیر ندانسته اند و خطاب به آنها نیز نوشته اند: «البته این رویداد، امری تازە نیست و به رغم تمام شعارها در دولت تدبیر و امید، متاسفانەهیچ امیدی برای تغییر رویکرد بعضی مسئولین برای حضور بانوان در تصمیم‌گیری های شهری محقق نشده‌ است واین کلنگ زنی بنام پارک بانوان بدون حضور دو بانوی منتخب شهر به عنوان اعضای شورای شهر مهر تاییدی بر این وعده‌های تحقق نیافته است».

انتهای پیام/دیدگـاه ها

گفتگو