سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹
www.mokrian.ir

  • تاریخ: پنج‌شنبه, 25 ژوئن 2020 / ساعت 16:10:33
  • شناسه خبر: 6151

حضور سرزده استاندار آذربایجان‌غربی در پتروشیمی مهاباد

  استاندار آذربایجان غربی امروز پنج شنبه ۵ تیر ۹۹ پس از افتتاح پتروشیمی میاندوآب به مهاباد رفت و از مجتمع پتروشیمی این شهرستان بازدید کرد. مجتمع پتروشيمی مهاباد در قالب طرح ساخت خط انتقال اتيلن از عسلويه به غرب كشور به طول يكهزار و ۶۰۰ كيلومتر ساخته شد و سالانه حدود ۳۲۴ هزار تن […]

 

استاندار آذربایجان غربی امروز پنج شنبه ۵ تیر ۹۹ پس از افتتاح پتروشیمی میاندوآب به مهاباد رفت و از مجتمع پتروشیمی این شهرستان بازدید کرد.

مجتمع پتروشيمی مهاباد در قالب طرح ساخت خط انتقال اتيلن از عسلويه به غرب كشور به طول يكهزار و ۶۰۰ كيلومتر ساخته شد و سالانه حدود ۳۲۴ هزار تن اتيلن به عنوان مواد اوليه از عسلويه به اين مجتمع تزريق می شود.

پتروشيمي مهاباد سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتيلن سبك خطی و سنگين (ظرفيت اسمی) و ۳۰ هزار تن «بوتن يك» را توليد و روانه بازار می كند.

اين طرح كه فعاليت های مقدماتی و مطالعاتی آن از سال ۱۳۸۳ و عمليات اجرايي آن از سال ۱۳۸۸ در زمينی به مساحت ۱۸۵ هكتار و در كيلومتر ۱۵ جاده مهاباد ـ اروميه آغاز شد، طی سالهای اخیر کشمکش های فراوانی بین نماینده مجلس و مدیران پتروشیمی مهاباد وجود داشته که باعث شده محمودزاده حتی در آیین افتتاح این مجتمع که در بهمن ۱۳۹۴ با حضور رئیس جمهور به بهره برداری رسيد، حضور نیابد.

جلال محمودزاده با ادعای فساد در واگذاری پتروشیمی مهاباد و مجموعه هلدینگ باختر، سال گذشته از سوی مجلس به عنوان عضو هیئت تحقیق و تفحص از این هلدینگ انتخاب شد که تا کنون نتایج این تفحص رسانه ای نشده است.

انتهای پیام/گفتگو